Co założyć do neonowych spodni?

Lato to z pewnością ulubiona pora roku większości z nas. To również moment, w którym możemy zaszaleć z naszymi stylizacjami i wprowadzić letnie kolory do swojej szafy. Nic więc dziwnego, że w szczególności kobiety, decydują się na porzucenie szarych i czarnych ubrań i starają się je zastąpić prawdziwie barwnymi elementami garderoby.

Ostatnim hitem tego sezonu są spodnie w żywych i dynamicznych odcieniach. Neonowe spodnie opanowały nie tylko wybiegi, ale także i polskie ulice. Niemniej jednak komponowanie stylizacji z takimi spodniami w roli głównej może być wyjątkowo uciążliwym zadaniem. Wobec tego, co można założyć do neonowych spodni?

Stylizacje monochrome z neonowymi spodniami w roli głównej

Spodnie neonowe, które panie tak mocno pokochały, sprawiają im jednocześnie wiele problemów. Wynika to z faktu, że neonowe kolory często uważane są za mocno ekstrawaganckie i przyciągające uwagę. Niemniej jednak to właśnie neony pod wszelaką postacią są wyznacznikiem tegorocznego sezonu letniego. Wobec tego jednym ze sposobów na to, by skomponować z nimi wyjątkową stylizację, jest wykorzystanie zasady monochrome. Choć może to zabrzmieć dość paradoksalnie, są wyjątkowo skutecznym sposobem na wystylizowanie neonowych spodni. Wystarczy bowiem dobrać do nich bluzkę w tym samym kolorze lub marynarkę, również w tym samym kolorze. Z pewnością takie stylizacje nie są przeznaczone dla każdego. Nie ukrywajmy, ale monochrome to dość ekstrawagancki i odważny sposób na podkreślenie siebie i swojej własnej indywidualności. Oczywiście takie stylizacje nie są również pozbawione dodatków. Pięknie będzie prezentowała się z nimi biżuteria w złotym lub w srebrnym kolorze, w zależności od tego, na jaki neonowy odcień się zdecydowaliśmy.

Wersja klasyczna- z czym można połączyć neonowe spodnie?

Neonowe spodnie są znane ze swojego ogromnego dynamizmu i wyrazistości. Wobec tego wielu stylistów podkreśla konieczność zastosowania się do zasady: wyrazisty dół, stonowana góra i na odwrót. Zgodnie z nią, do neonowych spodni powinniśmy dopasowywać ubrania w uniwersalnych kolorach, które jednocześnie można uznać za względnie bezpieczne. Mowa tu, chociażby o wykorzystaniu białego, czarnego lub nawet beżowego topu, a także marynarki w podobnym kolorze. Dzięki temu ten wspomniany już dynamizm neonowych spodni zostanie nieco przygaszony. Dodatkowo nie zapominajmy również o dobraniu odpowiednich butów, które również powinny być dobrane w odpowiednim kolorze. Najlepiej sprawdzą się oczywiście sportowe sneakersy lub nawet buty na lekkim obcasie, najlepiej w kolorze czarnym lub białym. Dzięki temu cały outfit będzie prezentował się w niezwykle klasyczny sposób.

Spodnie neonowe w wersji kontrastowej

Z czym nosić spodnie neonowe? Kolejnym sposobem na to, by wystylizować spodnie neonowe, jest posłużenie się zasadą sprytnego kontrastu. Wówczas wystarczy dobrać jedynie górę stylizacji w kolorze przeciwstawnym. Całość można opatrzyć dodatkami w srebrnym lub złotym kolorze. Taka stylizacja sprawdzi się nawet na wielkie wyjścia czy również i do biura.