Jak wybrać idealny biustonosz bez ramiączek?

Biustonosze bez ramiączek to idealne rozwiązanie w przypadku sukienek bez rękawów lub letnich bluzek typu hiszpanki, które prezentują się znacznie lepiej bezpośrednio na odkrytych ramionach. Obecnie na rynku znaleźć można wiele modeli eleganckiej i wygodnej bielizny tego typu. Jak dopasować odpowiedni biustonosz bez ramiączek tak, by był on w pełni komfortowy?

Czym cechują się biustonosze bez ramiączek?

Obecnie wybór biustonoszy bez ramiączek jest naprawdę szeroki. Tak zwane bardotki lub straplessy są skrojone w taki sposób, aby nadać piersiom ładny kształt oraz skutecznie je podtrzymać za pomocą samego pasa i miseczek. W klasycznych modelach biustonoszy funkcję wspomagającą pełnią również ramiączka, dlatego w wersjach bez nich konstrukcja tego elementu bielizny musi być nieco bardziej stabilna i przemyślana.

Najczęściej biustonosze bez ramiączek cechują się nieco sztywniejszą konstrukcją z solidnymi tyłami z antypoślizgowymi paskami wykonanymi z silikonu. Ten zabieg ma na celu zapewnienie większego tarcia i ,,przyklejenie” bielizny do ciała w taki sposób, by nie zsunęła się ona pod wpływem grawitacji i ruchu. Biustonosze bez ramiączek są zwykle wyposażone w znacznie szersze zapięcia, a ich krój koncentruje się głównie na podnoszeniu biustu, a nie jego zbieraniu.

Jak dobrać biustonosz bez ramiączek?

Wybór odpowiedniego modelu biustonosza bez ramiączek powinien bazować na tych samych warunkach co w przypadku jego klasycznego odpowiednika. Fiszbiny muszą przylegać do klatki piersiowej, a pas – trzymać się na jednakowym poziomie z przodu i z tyłu ciała. Zwracając uwagę na takie parametry z łatwością dopasujesz odpowiedni rozmiar bardotki do swoich potrzeb.

-„Rozmiar biustonosza bez ramiączek ma ogromne znaczenie. Zbyt luźne egzemplarze mogą zsuwać się z ciała podczas noszenia, a zbyt ciasne – powodować powstanie nieestetycznych wałeczków i przyczyniać się do wystąpienia bólu lub otarć” – mówi specjalistka ze sklepu Chabur.

Niekiedy zdarza się, że bielizna bez ramiączek w Twoim standardowym rozmiarze okazuje się zbyt ciasna, co ma związek z zastosowaniem mniej rozciągliwych dzianin i szerszego tyłu. Wówczas lepiej jest postawić na delikatnie większy rozmiar pod biustem i mniejszą miseczkę. Tak więc, jeśli normalnie nosisz modele oznaczane jako 75F, ale w przypadku bardotki są one zbyt ciasne, wybierz egzemplarz w rozmiarze 80E.

Wybierając odpowiedni biustonosz bez ramiączek warto skupić się także na jego kroju. W przypadku bardziej wyciętych sukienek lepiej postawić na modele bez masywnego przodu. Kwestia ta dotyczy również zapięć na plecach, które niekiedy bywają bardziej widoczne.