Odzież męska – co jest teraz modne?

Zbliża się sezon urlopowy, do tego po odmrożeniu gospodarki co rusz pojawiają się zaproszenia na różnorakie uroczystości, a to Komunia Święta, a to Ślub. W takiej sytuacji pewnie nie jedna kobieta, stając przed szafą swojego mężczyzny, dochodzi do wniosku, że jej wybranek nie ma się w co ubrać. I się zaczyna. Gorączkowe przeglądanie sklepów internetowych i ofert sklepów sieciowych, które zazwyczaj są gdzieś pod ręką. Niestety zdarza się, że nic z tego nie wynika, tylko mętlik w głowie, bo nie ma pomysłu na stylizacje, w których ów mężczyzna miałby chodzić. Jeszcze gorzej, kiedy czasu na zakupy pozostało niewiele. Stres i nieprzespane noce gotowe.

Męska szafa

W każdej męskiej szafie powinno znaleźć się kilka podstawowych elementów garderoby, z których można stworzyć spójną całość. I nie chodzi o to, żeby szafa pękała w szwach od niezliczonej ilości koszul, spodni i t-shirtów. Najlepiej kierować się zasadą im mniej, tym lepiej, ważne, żeby wszystko w miarę do siebie pasowało. To samo tyczy się dodatków. I jeszcze jedna ważna wskazówka, ubrania powinny być dobrze dopasowane, za duże, czy za małe w niczym nie pomagają, a wręcz przeciwnie, sprawiają, że mężczyzna nie wygląda zbyt atrakcyjnie.

Podstawowe elementy garderoby

W szafie każdego mężczyzny powinny być klasyczne spodnie dżinsowe, to jest must have bez żadnych wątpliwości, ale dżinsy nie tylko w podstawowych krojach są atrakcyjne i warto się pokusić o kilka różnych par. Jest tylko jedna ważna zasada przy wyborze spodni, im nogawka jest węższa, tym powinna być krótsza. Jak już jesteśmy przy dolnych częściach ubioru, to weźmy pod lupę spodenki jeansowe męskie. Przy ich wyborze bardzo istotna jest długość. Najmodniejszą formą są bermudy i tego się trzymajmy. Męskie spodenki nie powinny być zbyt krótkie. Kolejnym ważnym elementem jest biały, prosty t-shirt. Pasuje do każdej stylizacji, czy to eleganckiej, czy takiej na co dzień. Oczywiście inne kolory i bardziej fantazyjne też mogą się znaleźć w szafie, co kto lubi, ale biały to klasyka i musi być. Każdy mężczyzna jest inny, każdy preferuje inny styl ubierania się, ale jak przychodzi temat udziału w ważnej uroczystości, to nie ma siły, koszula w szafie jest niezbędna. Koszula męska również występuje w różnych krojach i jest w czym wybierać. Ważne, żeby była dobrana dobrze. Od każdego indywidualnie zależy czy woli krój Slim Fit – taliowany, czy klasyczny, bez żadnych wcięć. Poza tymi elementami garderoby, w szafie nie może zabraknąć marynarki, jakiegoś ładnego swetra i butów na różne okazje.